Galerie zdjęć
15:49:11
niedziela,
24 września 2017

     917statystyka

Wędrówki Horyzontu

Rajd do Radiowego Centrum Nadawczego

O wycieczce: data: 12 październik 2013, długość: 14 km, liczba uczestników: 14, pogoda: pochmurno, prowadził: Łukasz Wojtecki.
Trasa: Stacja PKP Przyłubie - niebieski szlak im. Mariana Przybylskiego - zielony szlak im. Tadeusza Dolczewskiego - Kabat (Radiowe Centrum Nadawcze) - zielony szlak im. Tadeusza Dolczewskiego - Solec Kujawski

Uczestnicy wycieczki
Aby powiększyć zdjęcie kliknij na nim

Opis wycieczki

        Celem sobotniej wędrówki turystów z KTP Horyzont oraz SKKT Pędziwiatry było Radiowe Centrum Nadawcze, znajdujące się na terenie byłego poligonu Kabat.
Nasz marsz rozpoczęliśmy na stacji PKP Przyłubie, i początkowo korzystaliśmy ze szlaku niebieskiego im. Mariana Przybylskiego.
Dość szybko na tempo marszu wpłynął jeden czynnik - grzyby! Okazało się, że co niektórzy zbyt szybko ogłosili koniec sezonu grzybobraniowego. Sporych rozmiarów prawdziwki oraz podgrzybki rosły dosłownie na naszej trasie!
Wkrótce po wejściu na szlak zielony im. Tadeusza Dolczewskiego, zobaczyliśmy maszty RCN-u, trzeba jednak przyznać, że z uwagi na warunki pogodowe, spora część wysokiej konstrukcji po prostu ginęła w chmurach.
Dzięki uprzejmości pracowników Radiowego Centrum Nadawczego, mogliśmy zwiedzić je od środka. Naszym przewodnikiem był pan Dariusz Czerwiński, który opowiedział nam o okolicznościach powstania Centrum, znajdujących się w nim urządzeniach, jak również o specyfice pracy. Maszty Centrum - o wysokości 289 i 330 metrów, pozwalają na odbiór programu I Polskiego Radia w kraju oraz za granicą.
W drogę powrotną udaliśmy się, korzystając ze szlaku zielonego im. Tadeusza Dolczewskiego. Szliśmy szybkim tempem, toteż szybko doszliśmy do Solca Kujawskiego.
Łukasz Wojtecki

Zdjęcia z wycieczki
Autorzy zdjęć: Łukasz Wojtecki

Było tu:351 osób

Klub Turystów Pieszych "Horyzont" Solec Kujawski
admin: Tomasz Zubrycki email: solec.pttk@gmail.com