Strona główna » 2018 02 23-24 XIII Zimowy Rajd Pomorski PTTK „Stolemy”

2018 02 23-24 XIII Zimowy Rajd Pomorski PTTK „Stolemy”

Data: 23-24.02.2018 r.

Trasa: okolice Sierakowic

Długość trasy: 26 km (piątek), 27 km (sobota)

Prowadził: Tomasz Dębski, K.T.P. Bąbelki

W dniach 23-24.02.2018 r. piechurzy z K.T.P. „Horyzont” wzięli udział w XIII Rajdzie Pomorskim Stolemy. Impreza organizowana przez Oddział PTTK w Gdańsku oraz Klub Turystów Pieszych „Bąbelki”, gromadzi miłośników różnych dziedzin turystyki. W tym roku bazą dla turystów była miejscowość Sierakowice, położona w powiecie kartuskim. Reprezentanci naszego klubu wzięli udział w trasie długodystansowej, pokonując odpowiednio 26 kilometrów w piątek oraz 27 kilometrów w sobotę. Podczas pierwszego dnia wędrówki nie zabrakło ciekawych nazw miejscowości. Wystarczy napisać, że przechodziliśmy przez Rzym, a na jednym z kamieni zaznaczono drogi do Palestyny i Ameryki. Trasa była urozmaicona oraz bogata w tereny podlegające ochronie, minęliśmy kilka rezerwatów a także obszary objęte programem Natura 2000. Nie brakowało również ciekawostek historycznych. Kilka miejsc przypominało turystom o Tajnej Organizacji Wojskowej „Gryf Pomorski” działającej w okresie drugiej wojny światowej.

Jak już napisano powyżej, Stolemy skupiają nie tylko miłośników pieszych wędrówek. W bazie rajdu – szkole w Sierakowicach – spotkaliśmy przedstawicieli soleckiego klubu turystów rowerowych Torpedo. Ponadto organizatorzy docenili naszego kolegę Mariusza, który jako jedyny… wyraził chęć wzięcia udziału w trasie kajakowej. Tradycyjnie dziękujemy wszystkim turystom za wspólnie spędzony czas i mamy nadzieję na jak najszybsze spotkanie na szlaku!

Pierwszy dzień wędrówki. Uczestnicy trasy długodystansowej.

Wkraczamy do Rzymu!

Marsz w zimowej scenerii.

Drogi oblodzone, mimo to humory piechurom dopisywały!

Sobota przywitała piechurów obfitymi opadami śniegu.

Schodzimy z punktu widokowego Zamkowa Góra.

Pomnik Tajnej Organizacji Wojskowej „Gryf Pomorski”.