Strona główna » 2019 04 13 IX Rajd Długodystansowy Tamtendyk

2019 04 13 IX Rajd Długodystansowy Tamtendyk

Data: 13.04.2019 r.

Trasa: Solec Kujawski – czarny szlak im. Jerzego Szafkowskiego – zielony szlak im. Tadeusza Dolczewskiego – Kabat – niebieski szlak im. Mariana Przybylskiego – Chrośna – żółty szlak Puszczański – Dąbrowa Mała – Osiek Wielki – Glinno Wielkie – Dąblin – Gniewkowo

Długość trasy: 42 km

Prowadził: Łukasz WojteckiP

W dniu 13 kwietnia br. odbyła się dziewiąta edycja Rajdu Długodystansowego „Tamtendyk”. Po raz kolejny turystyczna wędrówka połączyła Solec Kujawski oraz Gniewkowo – dwa miasta oddzielone od siebie Puszczą Bydgoską. Wspólnych akcentów było zresztą więcej. Na pamiątkowym znaczku, który otrzymał każdy uczestnik rajdu, znajdowała się postać księdza Jana Mąkowskiego, który w dwudziestoleciu międzywojennym był proboszczem w Solcu a następnie w Gniewkowie. Tym razem na wspólny marsz zdecydowało się ponad 60 piechurów, z czego 17 podjęło próbę pokonania całego – czterdziestodwukilometrowego dystansu. Najliczniej dopisali turyści z Gniewkowa oraz Solca Kujawskiego, ale nie zabrakło także przedstawicieli Bydgoszczy, Torunia, Inowrocławia, Gdańska, Warszawy czy Brzozy Bydgoskiej. Start wędrówki miał miejsce w Solcu Kujawskim, przy kościele pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika. Trasa rajdu wiodła dalej szlakami przez Puszczę Bydgoską. Uczestnicy minęli teren Radiowego Centrum Nadawczego, następnie Chrośnę, Dąbrowę Małą, Osiek Wielki, Glinno Wielkie oraz Dąblin. Meta rajdu znajdowała się w budynku Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury Sportu i Rekreacji w Gniewkowie. Tam uczestników powitał burmistrz Gniewkowa – p. Adam Straszyński, który pogratulował wszystkim kondycji oraz zapału do wędrowania. Dzięki uprzejmości gospodarzy każdy turysta mógł liczyć na ciepły posiłek. Ponadto krótką prelekcję ekologiczną dla piechurów przygotowało Nadleśnictwo Gniewkowo.

Organizator rajdu – Klub Turystów Pieszych „Horyzont” w Solcu Kujawskim składa serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji rajdu: Urzędowi Miejskiemu w Gniewkowie, Nadleśnictwu Gniewkowo, Miejsko-Gminnemu Ośrodkowi Kultury Sportu i Rekreacji w Gniewkowie, Samorządowemu Zespołowi Ekonomiczno-Administracyjnemu Szkół w Gniewkowie a także niezawodnemu przyjacielowi klubu – kol. Januszowi Bożko.

Łukasz Wojtecki

Zbiórka uczestników przed kościołem pw. św. Stanisława w Solcu Kujawskim.
Wspólne zdjęcie przed wyruszeniem na trasę.
Na czarnym szlaku im. Jerzego Szafkowskiego.
Idziemy w stronę Radiowego Centrum Nadawczego.
Osiek Wielki. Spotkanie z turystami z Gniewkowa.
Idziemy w stronę Glinna Wielkiego.
Z każdym kilometrem coraz bliżej do mety!
Przedstawiciele Horyzontu na mecie w budynku MGOKSiR w Gniewkowie.